مجموعه سخنرانی های علم داده و هوش مصنوعی امیرکبیر

  • اولین دوره از مجموعه سخنرانی‌های علم‌ داده و هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از اول تا سوم مرداد سال جاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.
    محور این ۲۰ سخنرانی‌ در حوزه یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و علوم اعصاب است و تمرکز این رویداد بر روی آخرین وضعیت تحقیقاتی به منظور تبادل ایده‌ها و گسترش دانش هوش مصنوعی برای محققان فارسی زبان از سراسر جهان است.
    برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این رویداد و سخنران ها به سایت aaiss.ceit.aut.ac.ir مراجعه کنید.

اهداف برگزاری:

یکی از اهداف انجمن علمی کمک به دانشجویان در راستای ارتقای سطح علمی ایشان و تسریع روند یادگیری آنهاست. در این راستا انجمن علمی همواره میکوشد تا با برگزاری ارائه در موضوعات مختلف علوم کامپیوتر مانند زمینه ها سخت افزار، هوش مصنوعی، الگوریتم، نرم افزار و … به دانشجویان علاقه مند در این زمینه کمک کند. دانشجویان کارشناسی با شرکت در این رویداد ها میتوانند اطلاعات کلی ای درباره موضوع مربوطه کسب کنند و دانشجویان تحصیلات تکمیلی با آشنا شدن با موضوع ارائه و ارتباط با افراد ارائه دهنده میتوانند پژوهش خود را بهتر و با دید باز تری جلو ببرند.
به همین دلایل تصمیم بر آن شد که انجمن علمی در زمینه هوش مصنوعی مجموعه ارائه هایی را با افراد شاخص تنظیم کند تا از این طریق انتقال دانش صورت گرفته و دانشجویان و علاقه مندان به این حوزه بهره مند شوند. تعدادی از این افراد در زمان مورد نظر در داخل کشور بودند و تعدادی نیز به صورت اسکایپی نتایج پژوهش های خود را ارائه کردند.