بیستمین دوره مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر AUT-ICPC

بیستمین دوره مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر (ACM) در تاریخ جمعه ۷ آذر ماه ۱۳۹۹ به صورت مجازی برگزار شد. در این دوره از مسابقات که برای اولین بار است که حضور دانش آموزان هم امکان پذیر بود؛ در بخش دانشجویی تیم دانشگاه شریف موفق به کسب رتبه اول، تیم دانشگاه امیرکبیر موفق به کسب رتبه دوم و تیم دانشگاه تهران موفق به کسب رتبه سوم شدند.

به تیم‌های برتر از طرف اسپانسر مسابقه، شرکت تپسل، جوایز نقدی‌ای به ارزش ۴.۵ میلیون تومان، ۳ میلیون تومان و ۱.۵ میلیون تومان اهدا شد. همچنین در بخش دانش آموزی هم نتایج مسابقه منتشر شد که هر سه تیم برتر از دبیرستان علامه‌حلی ۱ بودند. به این تیم‌ها هم جوایز نقدی‌ای به ارزش ۳میلیون تومان، ۱.۸میلیون تومان و ۱.۲ میلیون تومان از سمت دانشگاه امیرکبیر اهدا گشت. مسابقه‌ی امسال شامل ۱۳ سوال الگوریتمی بود که شرکت‌کنندگان توانستند به ۱۱ سوال پاسخ بدهند و ۲ سوال بدون حل باقی‌ ماند. از سمت شرکت تپسل به تیم‌هایی که هر سوال را زودتر از بقیه حل کردند نیز جوایزی اهدا شد. به رسم یادبود و به عنوان یادگاری مسابقه هم از سمت دانشگاه امیرکبیر برای ۱۵ تیم برتر مسابقه و ۲۰ تیم به شکل تصادفی (جمعا ۱۰۵ نفر) تیشرت‌های مسابقه که به نوعی رسم و نماد مسابقات برنامه‌نویسی در جهان هستند ارسال شد.

این دوره از مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، با وجود مجازی بودن با استقبال بسیار خوب متقاضیان مواجه شد، به طوری که جمعا ۳۵۴ نفر در قالب ۱۱۸ تیم‌ ۳ نفره وارد آن شدند. در بخش دانشجویی ۷۵ تیم از ۲۸ دانشگاه مختلف سراسر کشور و در بخش دانش‌آموزی ۴۳ تیم از ۲۹ دبیرستان در نقاط مختلف کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند.